Bugun...


Şevki YILDIRIM


Facebookta Paylaş

Zeytini Unutup Yağcılık Yapanlara
Tarih: 10-06-2017 16:54:00 Güncelleme: 10-06-2017 16:54:00


İnsanoğlu nesi ile düşünür? Beyni ile değil mi? Beyin sıvısını enerjiye ve düşünceye dönüştüren nöronlarını çalıştıran yakıt olan protein, yağ, mineraller, vitaminleri doğanın sunduğu nimetlerden beslenerek alır. Besin değeri yüksek gıdalar da heliyle düşünen beyinler yaratır. Sadece un,nişasta ve şeker ile beslenirsek beynimize yeterli ve gereken enerji gitmez. Düşünemeyiz, araştıramayız, sorgulayamayız ve bize ne söylenirse ona inanırız. İnsanlık tarihi kadar eski olan zeytin içinde yağ, vitamin, enerji ve minerallar ziyadesiyle vardır. Bu nedenle zeytin çok tehlikeli bir ağaçtır. Siz Başbakan kadar iyi mi bileceksiniz?!

 

 

Hz. Nuh, Allah’ın ayetlerinden uzaklaşarak O’na ortaklar koşan kavmini, sadece Allah’a kulluk etmeleri ve sapkınlıklarından vazgeçmeleri konusunda uyarmak amacıyla gönderilmişti. Hz. Nuh, kavmine Allah’ın dinine uymaları konusunda defalarca öğüt verdiği ve onları Allah’ın azabına karşı birçok kez uyardığı halde, onlar Hz. Nuh’u yalanlamış ve şirk koşmaya devam etmişlerdir. Bunun üzerine Allah Hz. Nuh’a, inkar edip zulmedenlerin suda boğularak azap göreceğini ve iman edenlerin kurtarılacağını haber vermişti.

 

 

İnsanların yeryüzünde iyice yoldan çıkıp kötülük tohumları ekmeye başladığını gören Tanrı insanları cezalandırmaya karar verir. Tanrı Hz Nuh’a bir gemi inşa etmesini ve bu gemiye tufandan sonra hayatın devam etmesi içi temiz hayvanlardan biri erkek biri dişi olmak üzere ikişer, her temiz hayvandan erkek ve dişi yedişer ve kuşlardan dişi ve erkek olmak üzere yedişer tane canlı almasını söyler. Büyük tufanda Hz Nuh’un gemisindeki canlılardan başka bütün canlılar suların altında kalarak yok olur.

 

 

Tufan durduğunda Hz Nuh, yaşamın normale dönüp dönmediğini anlamak için geminin penceresinden dışarıya bir güvercin salar. Sular çekilip hayat normale dönmediği için güvercin tekneye döner. Yedi gün sonra güvercin tekrar pencereden salındığında güvercin ağzında yeni koparılmış bir zeytin dalıyla geri döner. O zaman yeryüzünde suların çekildiği ve hayatın normale döndüğü anlaşılır. O günden sonra ağzında zeytin dalı tutan güvercin, ümidin ve barışın bütün dünyayı ve canlıları yok etmesine karşın teknedekilerden başka hayatta kalmayı başarabilen zeytin ağacı ise ölümsüzlüğün simgesi olur.

 

 

Müslüman görünümlü kimseler zeytin ağaçlarının yok edilmesini teşvik ve mazur göstermek için bakın ne yalanlar uydurmuşlar. Maksat fahiş rant elde etmek amacı ile sahillerimizi yeşil inci gibi süsleyen ve insanlığın özellikle beynini besleyen zeytin ağaçlarına nasıl iftiralar atmışlar. “Kıyamete yakın Müslümanlarla Yahudiler arasında bir savaş çıkacak. Müslümanlar bu savaşta galip gelecekler. Öyle ki Yahudiler ağaçların ve taşların arkasına saklanacak, ağaçlar ve taşlar da ‘Ey Müslüman, şu arkamdaki Yahudi’dir. Hemen gel de onu öldür’ diye haber vereceklerdir. Fakat sadece zeytin ağacı haber vermeyecektir. Çünkü o bir Yahudi ağacıdır. Bugün İsrail bütün ülkelerde zeytin ağacı dikmeyi teşvik etmektedir. Çünkü bu ağaçların Yahudileri koruyacağını bilirler.

 

 

İsrail, zeytin ağaçlarının kesilmesini engellemek amacıyla Soma’daki termik santralin yapımını durdurmaya çalıştı ve Danıştay vesilesiyle bunu başardı. Fakat hükümetimiz Danıştay’ın bu kararına rağmen kesimi devam ettirerek İsrail’in bütün planlarını suya düşürdü. Türkiye’deki zeytin ağaçlarının tamamının üç yıl içinde kesilmesi planlanıyor, bu sayede İsrail’e büyük bir darbe vurulacak. Fakat sadece ağaçları kesmek yetmiyor. Milletimiz de üzerine düşeni yapıp, bu saatten sonra zeytin tüketmemeli, bu oyuna alet olmamalıdır. Oyuna gelme ey Evlad-ı Osmanlı!”

 

 

İktidarı eline alan yancısıyla, fırsatçısıyla, anutçusu ile ülkeyi ve dünyayı talan etmeye yemin etmiş gibi görünüyor. Toplumlar kendine layık yönetimler tarafından idare edilirler. Yasaya uydurun çalın çırpın ama bari dinimizi bu işe alet etmeyin. Hepinizin bir hesabı var biliyoruz, ama iyi bilin ki Allah'ın da  bir hesabı vardır ve onun hesabı her şekilde ve bi hakkın görülür. Allah’ın Tarkan’ı zeytinliklerin yanında yer alırken, bir bakanın ona verdiği cevabın hesabını Allah’a elbette vereceği gün gelecektir!

 

 

Merhaba Ayancıklılar. Erdoğan Erkaymaz hocamdan ricayla huzurlarınızda bulunuyorum. Hoş bulduk. Güzel günler göreceğiz inşallah.Bu yazı 33183 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Temsilcimiz Ayancık Belediye Spor Türkiye Kupasından Elendi
  Temsilcimiz Ayancık Belediye Spor Türkiye Kupasından Elendi
 • Temsilcimiz Ayancık Belediye Spor Türkiye Kupasından Elendi
  resim yok
 • AYANCIK'TA 19 MAYIS KUTLAMALARI
  AYANCIK'TA 19 MAYIS KUTLAMALARI
 • İstanbul Feshane’de Ayancık Rüzgârı Esti
  İstanbul Feshane’de Ayancık Rüzgârı Esti
 • Ayancık'ta 2015 Yılı Yaz Kur’an kursları eğitime başladı
  Ayancık'ta 2015 Yılı Yaz Kur’an kursları eğitime başladı
 • Mahalle iftarlarının ikincisi, Belediye Caddesi'nde yapıldı
  Mahalle iftarlarının ikincisi, Belediye Caddesi'nde yapıldı
 1. Temsilcimiz Ayancık Belediye Spor Türkiye Kupasından Elendi
 2. Temsilcimiz Ayancık Belediye Spor Türkiye Kupasından Elendi
 3. AYANCIK'TA 19 MAYIS KUTLAMALARI
 4. İstanbul Feshane’de Ayancık Rüzgârı Esti
 5. Ayancık'ta 2015 Yılı Yaz Kur’an kursları eğitime başladı
 6. Mahalle iftarlarının ikincisi, Belediye Caddesi'nde yapıldı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • NECLA KARACAN VEFAT HABERİ
  resim yok
 • SAĞLIK BAKANI MÜJDEYİ VERDİ
  SAĞLIK BAKANI MÜJDEYİ VERDİ
 • AYANCIKTA KETEN ÜRETİMİ 24 YIL ARADAN SONRA YENİDEN BAŞLADI
  AYANCIKTA KETEN ÜRETİMİ 24 YIL ARADAN SONRA YENİDEN BAŞLADI
 • Sinopta can pazarı
  Sinopta can pazarı
 • Sinop'ta deniz şehitleri anısına yapılan tekvando şampiyonası sona erdi
  Sinop'ta deniz şehitleri anısına yapılan tekvando şampiyonası sona erdi
 • Vali Köşger nükleer santralle ilgili konuştu
  Vali Köşger nükleer santralle ilgili konuştu
 1. NECLA KARACAN VEFAT HABERİ
 2. SAĞLIK BAKANI MÜJDEYİ VERDİ
 3. AYANCIKTA KETEN ÜRETİMİ 24 YIL ARADAN SONRA YENİDEN BAŞLADI
 4. Sinopta can pazarı
 5. Sinop'ta deniz şehitleri anısına yapılan tekvando şampiyonası sona erdi
 6. Vali Köşger nükleer santralle ilgili konuştu
VİDEO GALERİ
YUKARI